Ugsad kang Kinaray-a 2013 Madinarag-un
Ugsad kang Kinaray-a 2013
Dibisyon nga Lebel
Mga Nagdaug
Elementarya
Enero 6, 2014, Assemblyman Segundo Moscoso Memorial School (ASMMS)
San Jose, Antique
Istoryahanay I (20 ka distrito nagpasakup)
1. Mathew Brian Facales – Dao Central School, Tobias Fornier
2. Alecxie Ardenio – Antique SPED Center, San Jose
3. Poala Alexandra Agriam – Malandog Elementary School, Hamtic
Istoryahanay II (20 ka distrito nagpasakup)
1. Vince Chester A. Songcayawon – Lirio M. Escano National High School, Patnongon II
2. Juliana Sabina Biongan – Antique SPED Center, San Jose
3. Lei Salve Sembran – Hamtic Central School, Hamtic
Kantahanay Saranhun I (20 ka distrito nagpasakup)
1. Julliane Dayne Surilla – Libertad Catholic School, Libertad
2. Alleah Faye Importante – ASMMS, San Jose
3. Athea Kaye Suelon – Barbaza Central School, Barbaza
Kantahanay Kaduruhon II (11 ka distrito nagpasakup)
1. ASMMS, San Jose
2. Bugasong Catholic School, Bugasong
3. Dao Central School, Tobias Fornier
Pagdihon kang Big Book – 2 Grade I Teachers/District
1. Aileen Balanza at Ma. Cecilia Villodres – Dao Central School, Tobias Fornier
2. Edina Aldemita at Kezia Rose del Rosario – Magcalon Elementary School, San Jose
3. Ana Marie Sagado – San Remegio
Pagdihon Kang Small Book – 2 Grade II Teachers/District
1. Ma. Bella Ausan – Pandan Central School, Pandan
2. Ma. Rubie Panganiban – Anini-y
3. Ma. Charma Pacete – Antique SPED Center, San Jose
Sekondarya
Enero 7, 2014, Assemblyman Segundo Moscoso Memorial School (ASMMS)
San Jose, Antique
Deklamasyon sa Kinaray-a – Grade 7 (10 ka eskwelahan nagpasakup)
1. John Rey Roberto – Libertad National Vocational School, Libertad
2. Charls Jim Bado – Sta. Justa National High School, Tibiao
3. Edralyn Jude Osorio – Lirio M. Escano National High School, Patnongon II
Pagdayaw – Grade 8 (13 ka eskwelahan nagpasakup)
1. Jaime Casiano – Guintas National High School, Hamtic South
2. Dressel Cornelio – Lirio M. Escano National High School, Patnongon II
3. John Diether Acid – Libertad National Vocational School, Libertad
Kantahanay Kaduruhon – Grade 7 (2 ka eskwelahan nagpasakup)
1. Diclum National High School, Tobias Fornier
2. Laua-an National High School, Laua-an
Kantahanay Saranhun – Grade 8 (7 ka eskwelahan nagpasakup)
1. Riolyn Bachoco – Laua-an National High School, Laua-an
2. Stephanie Sagudaquil – Moscoso Rios National High School, Hamtic South
3. Timoteo Balensoy III – Antique National School, San Jose
* Salamat kanday Ronan Talagtag kag Zipporah Alemania Ortega para sa matahum nga mga litrato.
* Litrato: Himo ni Nimarra halin sa http://www.goodfon.com/wallpaper/art-perila-buket-cvety-noch.html.